Skip to content

Architektura 21szego wieku : Obudowa T-Wall / New World Design LLC

2 lata ago

529 words

Schemat budowy Włączenie elementu, który jest synonimem bezpieczeństwa w Iraku, w metodę budowy tanich mieszkań, New World Design LLC podzielił się z nami swoją propozycją T-Wall Housing dla Al Qurnah, Basrah, Iraq.
Śledź po skoku, aby uzyskać dalsze zdjęcia i opis od architektów.
Ściana typu T – wolnostojąca płyta z betonu prefabrykowanego z podstawą w podstawie – jest prawdopodobnie najbardziej wszechobecnym elementem architektury w krajobrazie bezpieczeństwa Iraku.
Wykorzystywane do tworzenia barykad wokół bezpiecznych stref wojskowych, mury T są rozproszone po całym kraju przez miliony, a ponieważ siły amerykańskie wyciągają swoje przednie bazy operacyjne w Iraku, setki tysięcy tych ścian T będzie albo odrzuconych, albo zgniecionych.
Ze względu na ich stalowe zbrojenie większość ścian T zostanie wygnana na tak zwane cmentarne ściany T, które będą przechowywane przez nieokreślony czas w nieokreślonym celu.
Dzięki uprzejmości New World Design LLC Zamiast marnować te materiały, które są wystarczająco mocne, aby służyć jako elementy konstrukcyjne dla niskich konstrukcji, projekt ten zamierza wykorzystać je do rozwiązania jednego z najpilniejszych problemów społeczno-ekonomicznych, jakie stoją przed powojennym Irakiem: brak mieszkań .
Miliony rodzin irackich obecnie nie mają mieszkań, a przez ponowne wykorzystanie osieroconych ścian T do budowy szybko budowanych, wysokiej jakości, tanich mieszkań, projekt ten może przekształcić jeden z najbardziej wszechobecnych wizualnych symboli okupacji w fizyczne przestrzenie nadziei i odrodzenia dla mieszkańców Iraku.
Dzięki uprzejmości New World Design LLC Projekt każdego domu wynika z dokładnej analizy tradycyjnych wzorów zamieszkiwania w Iraku, przy jednoczesnej kapitalizacji w miejskiej konfiguracji.
Wszystkie domy mają tradycyjny plac zabaw, który zapewnia poczucie godności zarówno odwiedzającym, jak i właścicielom domów, a każdy dom w kształcie litery L jest połączony z sąsiadem, tworząc wewnętrzny dziedziniec, na którym dzieci mogą bezpiecznie bawić się, a kobiety mogą swobodnie wchodzić ze sobą w interakcje.
Łącząc domy, możliwe jest również łączenie mieszkań dla dużych i rodzin wielopokoleniowych, które są powszechne w całym Iraku.
Dzięki uprzejmości New World Design LLC Wnętrza domów są zorganizowane w celu segregacji przestrzeni publicznych i prywatnych, z jadalnią i kuchnią stanowiącą zawias między dwiema strefami.
Aby zminimalizować koszty ogrzewania i chłodzenia, podjęto ostrożne działania, aby zmaksymalizować zarówno właściwości termiczne masowania ścian T (każda ściana T ma potencjalną wartość R 14, analogiczną do konwencjonalnej ściany jamy CMU) i naturalna wentylacja pomieszczeń.
W każdym domu zaprojektowano dużą wieżę wiatrową o podwójnej wysokości, która została zaprojektowana w tradycyjnym stylu na całym Bliskim Wschodzie, nad frontowym salonem, co znacznie poprawia wentylację domu i nadaje poczucie publicznej wartości.
salon, przypominając tradycyjne arabskie typologie budynków na zewnątrz.
Dzięki uprzejmości New World Design LLC Architekci: New World Design LLC Lokalizacja: Al Qurnah, Basrah, Iraq Architekt odpowiedzialny: Jeffrey Olinger Wielkość: 150 m kw.
Na jednostkę, łącznie 10 jednostek Rok: 2010 Plan Planu ściennego
[więcej w: skrajna deska z pnia, cmb zielona góra, cmb zielona góra trapezowe ]

Powiązane tematy z artykułem: cmb zielona góra nie zadzieraj z fryzjerem skrajna deska z pnia