Skip to content

Architektura 21szego wieku : Pasy dla pieszych / el dorado

2 lata ago

559 words

Mike Sinclair Współpraca pomiędzy artystą i architektem, Pedestrian Strands to quasi-trwała instalacja na czterech mostach w centrum Kansas City w stanie Missouri.
Renowacja pokładów tych mostów miała na celu zwiększenie przydatności mostów na kolejne dziesięć lat, po czym wymagane będzie pełne zastąpienie i ponowne rozważenie powtórnego zastosowania pasów ruchu pieszego.
Pod naciskiem Rady Miejskiej i Stowarzyszenia Wspólnota Rozstajów, te renowacje miały na celu zwrócenie większej uwagi na doświadczenie pieszych.
Więcej zdjęć po przerwie.
+ 15 Architekci: el dorado inc Lokalizacja: Kansas City, Missouri, USA Projektant oświetlenia: James Woodfill, Inc.
Klient: Downtown Council of Kansas City | City of Kansas City, Missouri, Public Works Zdjęcia: Mike Sinclair Renowacja pokładów tych mostów miała na celu przedłużenie przydatności mostów na kolejne dziesięć lat, po czym wymagane będzie pełne zastąpienie i ponowne rozpatrzenie powtórnego zastosowania deptaków.
Pod naciskiem Rady Śródmieście (stowarzyszenia przedsiębiorców) i Stowarzyszenia Wspólnoty Rozdrożeń (stowarzyszenia sąsiedzkie / biznesowe), te renowacje miały obejmować większą uwagę na doświadczenie pieszych.
.
Mike Sinclair Podstawowe wyzwania polegały na dopasowaniu skromnie skromnego projektu do miejsca, w którym nie ma miejsca (autostrada, miejskie sale balowe, arena, drapacze chmur, cyfrowa drukarnia gazetowa) i małych rozmiarów (oddolne przedsiębiorcze przedsiębiorstwa, mikro-skalowane sklepy, 5000 funtów obrotów) tkankę budowlaną z okresu stulecia), jednocześnie stwarzając możliwość doznania intymności dla pieszych poruszających się po moście.
Ponadto projekt musiał wystąpić w przestrzeni zwykle zarezerwowanej dla poręczy pomostowej.
Wszystkie elementy projektu wymagały zatwierdzenia zarówno od Departamentu Robót Publicznych w Kansas City, jak i od Departamentu Transportu w Missouri.
Pasy dla pieszych są próbą zharmonizowania dysonansu typowego dla wcześniej sąsiadujących środowisk miejskich zakłócanych przez autostrady w latach 60.
XX wieku i wynikającego z nich rozłączenia między ewoluującymi typami budynków, firmami i tożsamościami po drugiej stronie.
Jest to staranna kompozycja ogrodzenia ogniw łańcucha, paneli szklanych i opraw oświetleniowych LED.
Istniejące warunki witryny.
znaki drogowe, samochody, budynki z obu stron autostrady.
są złożone w ogólną kompozycję.
Żaden określony widok nie jest preferowany względem innego.
.
Mike Sinclair Dwie łuski ogrodzeń z ogniwami łańcucha, czasami nakładające się na siebie, aby stworzyć mureny efekt wizualny, oferują subtelną reinterpretację i przyjęcie wspólnego materiału do budowy poręczy mostu.
Abstrakcje fotograficzne znaczących sąsiednich budynków i struktur signage wbudowanych w szklane panele przedstawiają intymny widok zwykle niedostępnych rzeczy ze względu na skalę lub odległość.
Polerowane szkło tworzy lustrzane powierzchnie, które odzwierciedlają budynki, ludzi, oznakowanie, reflektory i bezpośredni stan nieba.
W połączeniu z równoczesną przezroczystością szkła, wyabstrahowane miejsce jest kompresowane do czystego, dostępnego pola widzenia w skali pieszego.
Produkowane lokalnie, niestandardowe oprawy LED są czasami instalowane pomiędzy kołnierzami słupków poręczy stelażowych, aby stworzyć atmosferę nocnego otoczenia wyraźnie różną od środowiska dziennego, ale równie bogatą.
.
Mike Sinclair Słońce i oprawy LED najbardziej dramatycznie aktywują deptaki dla pieszych jako uczestnicy współczesnego miejskiego środowiska Kansas City.
Wiązanie światła skutecznie wzmacnia obecność skromnego dodatku.
[hasła pokrewne: cmb zielona góra, cmb zielona góra aluminiowe ryflowane, gilotyna do cmb zielona góra ]

Powiązane tematy z artykułem: cmb zielona góra interchemall interjacht