Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : Kaohsiung Maritime Cultural & Pop Music Center zwycięzca konkursu / MADE IN

2 lata ago

516 words

Dzięki uprzejmości MADE IN Hiszpańska firma architektoniczna MADE IN wygrała Międzynarodowy Konkurs Morski Kultury i Muzyki Pop w mieście Kaohsiung na Tajwanie.
Po przerwie możesz zobaczyć więcej zdjęć i opis architekta.
Ten projekt proponuje odpowiedzialną urbanistykę opartą na heterogeniczności programu, porowatości miejskiej i zdolności adaptacji do różnych sytuacji i zdarzeń.
Dzięki uprzejmości MADE IN Nie chcieliśmy interwencji, która działała tylko w momentach koncertów i festiwali, chcieliśmy tkaniny, która tworzyła część dnia z miasta oferując codzienne miejsca mieszkańcom Kaohsiung.
Projekt rozwija się wzdłuż zatoki w przedłużeniu ponad 11 hektarów, spotykając się z różnymi sytuacjami konturu, które powodują, że akcja dzieli się na trzy zróżnicowane strefy: – Strefa 1: w tej strefie jest określony obszar wydajności zewnętrznej (dla 12 000 osób) w sali widowiskowej o dużej wydajności (5000) oraz w strefie wystawowej muzyki pop, która jest elementem ciągłym, zakończonym dwoma wieżami, jednym z 113 metrów wysokości i drugim z 83 metrów.
Dzięki uprzejmości MADE IN – Zone 2: w tym obszarze realizujemy określony program przez organizację rynku nocnego, który zakłada formę wypoczynku najbardziej rozszerzoną na Tajwanie, a to gwarantuje aktywność w zatoce podczas każdego dnia w roku.
Obszar wystawienniczy Kultury Morskiej przechodzi przez tę strefę do 6 metrów wysokości i jest pomyślany jako.
Promenada.
pomiędzy różnymi pawilonami i morzem zawsze obecnym na tle nieba.
– Strefa 3: ta strefa podłużnego charakteru łączy się z dwoma ważnymi biegunami przyciągania, nową stacją promów w południowej części oraz nowym nocnym targowiskiem w północnej części.
W tym obszarze tworzymy różne ulice: galerię z działalnością kulturalną, z której masz dostęp do 8 sal małych wydajności (200-400 osób), marsz morski do poziomu +8, który ma różne ogrody wody i 10-metrowy rower szynowy.
Dzięki uprzejmości MADE IN Symboliczny charakter tego projektu nie polega na tym, że wieże mogą wyglądać jak fale, lub że interwencja pamięta krajobraz, nie, chcemy, aby projekt zyskał tę postać do wykorzystania, że ludzie Kaohsiung robi z niego i za to, jak stopniowo stopniowo włącza się do niego projekty jako miejsce pełne życia i możliwości użytkowania i przyjemności.
Architekci: MADE IN Lokalizacja: Kaohsiung, Tajwan Główny ród: Manuel Álvarez-Monteserin, Beatriz Pachón, Antonio Alejandro, Javier Simó, Lain Satrustegui, Antonio Corona, Arsenio P.
Amaral, Guiomar Contreras, Sara Pérez, Andrés Infantes, Jorge López Druga faza Incorporations: Maria Mallo, Teresa Santás, Ignacio Álvarez-Monteserín, Jaime López, Angel J.
Abru.
A, Javier Gutierrez, Beatriz Crespo, Laura Martín, Alicia Domingo Medrano, Ismael García Abad, Luis Marcos Nieto, Pablo Salvador, Javier Aguirre Surface : 80 000 metrów kwadratowych plus 20 000 metrów kwadratowych otwartej przestrzeni publicznej Budżet: 100 milionów euro (.) Program: audytorium wewnętrzne (3500 miejsc), audytorium zewnętrzne (12 000 miejsc), osiem małych audytoriów (od 150 do 400 miejsc), A Maritimal museum, muzeum muzyki i powierzchnia handlowa (20 000 m2) Obrazy: Dzięki uprzejmości MADE IN dzięki uprzejmości MADE IN
[więcej w: kmt katalog, interjacht, pluskwa domowa zdjęcia ]

Powiązane tematy z artykułem: interjacht kmt katalog pluskwa domowa zdjęcia