Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : Zwycięskie projekty Międzynarodowych Otwartych Idei dla Cartoon of Cartoon and Comic Art

2 lata ago

767 words

1.
miejsce – Mocca Museum NYC Otwarty międzynarodowy konkurs pomysłów, którego gospodarzem jest suckerPUNCH, przeznaczony jest na nowy, większy dom dla muzeum kreskówek i komiksów.
Muzeum powstało w 2001 roku i obecnie mieści się w dzielnicy Soho na Manhattanie w Nowym Jorku.
Głównym celem muzeum jest edukacja publiczna o sztuce komiksowej i rysunkowej, o tym, jak jest ona tworzona i jak odzwierciedla historię.
Więcej zdjęć i opisy zwycięskich prac po przerwie.
1.
miejsce: Volkan Alkanoglu, Los Angeles, Kalifornia.
Mocca Museum NYC.
1.
miejsce – Mocca Museum NYC Comic and Cartoon Art, od wczesnych etapów do wyrafinowania obecnego Stulecia, ma ogromne znaczenie w historii kultury.
Muzeum MOCCA w Nowym Jorku jest przedstawicielem tego dziedzictwa i jego nieprzewidywalnej, ale z pewnością bogatej przyszłości.
Projekt ma służyć jako muzeum XXI wieku, stając się miejscem, w którym celebruje się ideę powstrzymywania i wyświetlania piękna, wizji, historii, polemiki, a przede wszystkim możliwości.
Budynek zakłada elegancką, rzeźbiarską obecność na swojej stronie i odzwierciedla znakomite światła Nowego Jorku.
Muzeum MOCCA będzie najnowocześniejszym muzeum, które stanie się także społeczną, kulturową i ekonomiczną architekturą oraz katalizatorem myśli i prowokacji w niesamowitym świecie komiksów i kreskówek.
2 miejsce: MAST: Ivar Heggheim, Jon Andersen, Rasmus Moller & Mads m.
Andersen, Kopenhaga, Dania.
Dudy.
2 miejsce – dudy Ogólna geometria jest napędzana cechami komina, formalnymi cechami strukturalnymi stożka i organiczną naturą włosów, przez to zestawienie znaku.
określić związek z kontekstem Mocca.
Muzeum Mocca jako bardzo elastyczna przestrzeń wystawowa i jest informowana przez program i wzór słońca.
Wynik jest wynikiem kontrolowanej interakcji między czterema zasadniczymi strategiami: Prosta geometria tworząca płynne ciągłe obudowy bez prostych kątów , rozkładających się.
Organicznych.
sekwencje ruchu poprzez owijanie głównych objętości, a przez to tworzenie poces wewnętrznych luk w skórze, inteligentna struktura.
integracja technologii i środowiska, napędzana rozwiązaniami geometrycznymi, oraz stosowanie cech gibkich włosów w celu generowania charakteru i nastroju.
II miejsce – Dudnienie Bagpipe: Muzeum Mocca zbudowane jest wokół dwóch głównych stożków i trzech mniejszych stożków, pełniących rolę kominów.
Górna pustka każdego głównego stożka tworzy świetliki.
2 miejsce – dudy Widoczne świetliki i ciągłe ściany muzeum sugerują charakter den-like jako znacznik kontekstowy i wyraźnie pokazują powód ich specjalnego projektu.
W przeciwieństwie do kwadratowego pomieszczenia, stożek ma wyraźny zamknięty efekt dzięki naturalnemu kształtowi bez kątów prostych.
Ciągłe kształty, takie jak te w Muzeum, podkreśla eksponowane obiekty i promuje elastyczność.
Skóra: Przez owijanie objętości głównych stożków, poches.
mniejsze przestrzenie.
są tworzone.
Mogą one pomieścić właściwości infrastrukturalne: magazyny, toalety i pomieszczenia dla personelu.
Ale poches są również przystosowane do obsługi publicznych obiektów, takich jak małe elastyczne przestrzenie warsztatowe i pracownie komputerowe.
Zapewnia to integrację wszystkich funkcji bez odłączania, personelu i obszarów usług od ogólnodostępnych obszarów.
Technika: Zdecentralizowany system pustek kominowych inspirowany irańskimi wieżami wiatrowymi ułatwia naturalną wentylację poprzez efekt komina, a tym samym tworzy związek pomiędzy formą, technologią i środowiskiem.
Światło: główne kominy dostarczają muzeum pośredniego, ale zróżnicowanego światła.
Światło padające wzdłuż ścian zwiększa elastyczność, dzięki czemu obiekty mogą być losowo umieszczane w przestrzeni.
Ilość światła można zmieniać za pomocą żaluzji, a jeśli jest to pożądane, świetlik w kominach może zostać zastąpiony reflektorem skierowanym na pojedynczy obiekt lub grupę przedmiotów wystawy, a ponieważ światło pada wzdłuż ścian, dodając możliwość umieszczenia przedmiotu w dowolnym miejscu w pomieszczeniu.
Z tego powodu nie są przestronne.
atrybuty budynku wydarzenia i wystawy będą składnikiem tworzenia przestrzeni.
Fussy Cloud: Miejsce to będzie stanowić 24-godzinną przestrzeń, która będzie wspierać funkcje muzealne, ale także działać niezależnie pod muzeum jako mały miejski placyk, który określają wejścia i egzotyczne podbrzusze stanowiące pomost pomiędzy muzeum Funkcje.
W nocy światło przenika przez szczeliny skorup szafy.
Włosy działają jak organiczna maszyna, w której energia jest.
minimalna energia kinetyczna wytwarzająca światło.
Światło odpowiada zarówno na podstawowe cechy formalne, jak i podkreśla charakter budynku widzianego z daleka.
Włosy wykonują prace infrastrukturalne (oświetlenie), a także wspierają uczucie zmieniającej się atmosfery chmury rozmytego światła, w którym związek między
[hasła pokrewne: interjacht, interchemall, kantówka 10×10 ]

Powiązane tematy z artykułem: interchemall interjacht kantówka 10x10