Skip to content

Architektura 21szego wieku : Nassiriyah Truck Stop / New World Design LLC

2 lata ago

427 words

Dzięki uprzejmości New World Design LLC, New World Design LLC, konsorcjum Harvardu, wyszkolonych specjalistów w dziedzinie projektowania, podzieliło się z Blogu jednym z ostatnich projektów humanitarnych i projektów rozwoju infrastruktury w Iraku, przystankiem dla ciężarówek w Nassiriyah, w Iraku.
Dodatkowe zdjęcia i narracja od architektów po przerwie.
Przystanek ciężarówki Nassiriyah położony jest na pustynnym i zakurzonym terenie w pobliżu starożytnego Zigguratu UR, jako nowoczesna oaza wzdłuż jednej z najbardziej niebezpiecznych autostrad w Iraku.
Projekt ma stać się ekonomicznym materiałem siewnym dla lokalnej społeczności poprzez udokumentowanie dotacji w zakresie przestrzeni kosmicznej i mikrokredytów dla rodzinnych firm, a także ważnych usług i dostaw dla społeczności irackich środków transportu.
Dzięki uprzejmości firmy New World Design LLC wyróżnia się modułowa stalowa obudowa zaprojektowana z myślą o oszczędności i wydajności.
Każdy moduł może być wstępnie zmontowany poza miejscem montażu i skręcany razem w terenie.
Łącząc odwrócone i regularne moduły piramidalne, konstrukcja jest w stanie stworzyć rozpiętość złożoną zdolną do usunięcia 17 metrów z niedrogich lekkich elementów stalowych.
Dzięki uprzejmości New World Design LLC Daszek jest księgowany przez dwa komercyjne obiekty handlowe, które zostaną zbudowane przy użyciu cegieł produkowanych lokalnie, tradycyjnego materiału budowlanego w regionie.
Częścią detaliczną projektu będzie restauracja serwująca lokalną kuchnię iracką, centrum wysyłkowe kierowców i centrum łączności, sklep z wymianą opon, warsztat naprawy silnika, sklep spożywczy i sklep z wymianą oleju.
Dzięki uprzejmości New World Design LLC Tektonika projektu dokładnie równoważy potrzebę pracochłonnej ręcznej konstrukcji, która może zatrudniać jak najwięcej lokalnych pracowników, z precyzyjnie zaprojektowanymi stalowymi komponentami, które mogą być montowane przez bardziej wykwalifikowanych pracowników regionalnych.
Wiele projektów odbudowy Iraku było w dużej mierze uzależnionych od budowy dużych, zaawansowanych technologicznie i trudnych do zarządzania projektów, z których wiele zatrudnia obywateli państw trzecich do celów budowlanych.
Aby zagwarantować, że stworzenie projektu, a nie tylko jego końcowe wykorzystanie, przyniesie korzyści ekonomiczne społeczności lokalnej, platforma Nassiriyah Truck Stop ma mniejszą skalę i prostsze metody budowy, i jest na tyle generyczna, że można ją prowadzić na zasadzie franszyzy i powtarzać Irak.
Dzięki uprzejmości New World Design LLC Architekci: New World Design LLC Lokalizacja: Ur, Dhi Qar, Iraq Architekt odpowiedzialny: Jeffrey Olinger Inżynier budowy: Haris Engineering Inc.
Rozmiar: 2,531 m.
Rok: 2010 Dzięki uprzejmości New World Design LLC
[więcej w: fedeńczak busy, kantówka 10×10, czarbud ]

Powiązane tematy z artykułem: czarbud fedeńczak busy kantówka 10x10