Skip to content

Budownictwo i architektura : AD Recommends: Best of the Week

2 lata ago

407 words

Kabiny na Wyspie Wielkanocnej, most dla pieszych w Portugalii, Giełda Papierów Wartościowych w Shenzhen (w toku), kaplica polowa im.
Brudera Klausa Petera Zumthora w Niemczech.
Cała część naszej selekcji do projektów z ubiegłego tygodnia.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Morerava Cabins / AATA Associate Architects Początkowo myśleliśmy o kabinach Morerava, gdy w 2009 roku dostrzegliśmy możliwość stworzenia kompleksu turystycznego na wyspie Wielkanocnej.
Analizując rynek turystyczny na wyspie szybko zdaliśmy sobie sprawę, że większość sektorów jest dobrze rozwinięta, od luksusowe hotele w domach prywatnych i na kempingach, jednak żaden sektor niszowy nie był objęty: przyjazne dla rodzin kabiny, które spełniają określone standardy jakości (czytaj więcej.) Most dla pieszych / JLCG Arquitectos Falisty i segmentowy projekt wiatrów mostowych nad doliną, na odległość około 220 m.
Centralna zatoka przyjmuje prostopadłość do linii doliny.
Pozostałe dwie sekcje są odmienne i zorientowane w kierunku ich punktów kotwiczenia.
Połączenie między tymi dwoma punktami nie jest już najkrótszą odległością między nimi (czytaj dalej.) W toku: Giełda w Shenzhen przez OMA Kontynuując nasze objęcie Giełdy Papierów Wartościowych w Shenzhen (SSE), OMA udostępniła ostatnio najnowsze zdjęcia budynku budowa.
Budynek zlokalizowany w centrum miasta Shenzhen w Chinach ma się zakończyć w kwietniu 2011 roku.
SSE, nowa siedziba dla chińskiego odpowiednika NASDAQ, to 132.000 metrów kwadratowych biur, rejestracyjnych i rozliczeniowych, obszar akcesoriów , firma informacji o papierach wartościowych, przestrzeń biurowa SSE, hala handlowa i operacje techniczne (czytaj dalej.) Bruder Klaus Field Chapel / Peter Zumthor.
Aby zaprojektować budynki ze zmysłowym połączeniem z życiem, trzeba myśleć w sposób, który wykracza daleko poza formę i budowa..
Ten cytat z Petera Zumthora brzmi prawdziwie w swoim projekcie kaplicy polowej Bruder Klaus, gdzie mistyczne i przemyślane wnętrze jest zamaskowane przez bardzo sztywną prostokątną ścianę zewnętrzną (czytaj więcej.) Centrum Kontroli i Usług CCS / Díaz y Díaz Arquitectos Jako dziób statku gotowego do ważenia kotwicy i wypłynięcia, na młot w głównej doku Portu Zewnętrznego w Ferrol, otwarty na widok ujścia.
Aby sprostać temu wyzwaniu zagospodarowania terenu wykorzystano formalny repertuar czystych volumetrysów, zintegrowany z geometrią samej zapory, a po drugie, opierają się na odpowiednich formach architektury morskiej (czytaj więcej.)
[hasła pokrewne: cmb zielona góra, fedeńczak busy, robstal ]

Powiązane tematy z artykułem: cmb zielona góra fedeńczak busy robstal