Skip to content

Budownictwo i architektura : Museo Nazionale dell Ebraismo Italiano e della Shoah / Studio Arco, -Scape, Michael Gruber & Kulapat Yantrasast

2 lata ago

479 words

Współpraca architektów Studio Arco -scape z Michaelem Gruberem i Kulapatem Yantrasastem podzieliła się z nami swoim projektem, Museo Nazionale dell.
Ebraismo Italiano e della Shoah, na międzynarodowy konkurs otwarty dla europejskiej społeczności.
Wierząc, że muzeum jest obiektem dla miasta, MEIS jest Miejscem Pamięci, a także miejscem, w którym można doświadczyć obecności kultury żydowskiej we Włoszech.
Jednocześnie jest symbolem: symbolem miasta, historycznie zaangażowanego terytorium, ale także świadectwem wspólnych korzeni kulturowych, stając się pomnikiem uznanym przez każdego obywatela i wspólnotę religijną.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Właściwy punkt orientacyjny.
.
Krajobraz z Simone Lapenta Znaczenie starego budynku więzienia, pięknego i imponującego na swój własny sposób, jest odwrócone: od szczelnie zamkniętego, do jasno otwartego.
Chronimy dawny, ciężki blok komórek męskich – pamięć cierpienia – i przekształcamy go w rdzeń nowego muzeum, wypełnionego żydowskim dziedzictwem twórczości, kultury, profesjonalizmu i geniuszu.
Więzienie staje się całkowicie otwartą przestrzenią dla miasta, zarówno pod względem koncepcyjnym / kulturowym, jak i fizycznym / urbanistycznym.
System MEIS jest pomyślany jako park miejski, który należy pokonać, aby dotrzeć do historycznego centrum Ferrary i nowych obszarów miejskich Darsena.
Jest to również miejsce, w którym odwiedzający mogą odpocząć w cieniu, odwiedzić bar, restaurację, poczytać książkę w bibliotece lub posłuchać koncertu w audytorium.
Pomnik jest przystosowany do miasta, gdzie ma stać się znakiem szczególnego uznania, nowego rodzaju renesansowego Palazzo dei Diamanti.
.
Krajobraz z Simone Lapenta Pięć nowych budynków wydaje się być jasnych i lekkich w przestrzeni kosmicznej, ale są one solidnie uziemione przez ogromny blok czerwonej cegły.
Prowadzą wystawę zorganizowaną według tematów i ścieżek.
Słowa Tory i innych żydowskich książek napisane są w przezroczystych i nieprzejrzystych ścianach: tworzą relację z miastem i filtrują światło w przestrzeni wystawowej.
The.
Budynki-księgi.
dotknij ziemi w bardzo niewielu punktach, umożliwiając projektowi przenikalność.
Stary budynek, który jest gospodarzem tymczasowej wystawy, tworzy oś unii, kręgosłup nowego MEIS.
.
-obrazy z Simone Lapenta Architects: -scape (A.Cambi, L.
Di Falco, F.
Marinelli, P.Mezzalama) z Michaelem Gruberem i Kulapat Yantrasast Lokalizacja: Ferrara, Włochy Klient: La Direzione Regionale per i beni culturali e paesaggistici dell .
Emilia Romagna d.
Intesa con il Comune di Ferrara e con la Fondazione Museo Nazionale dell.
Ebraismo Italiano e della Shoah di Ferrara Główny kierownik: Studio ARCO.
Architettura (Ing.
Mauro Checcoli, Ing.
Gianfranco Gaudenzi, Ing.
Ottavio Lavaggi, Arch.
Gabriele Riguzzi) Opis projektu: Międzynarodowy konkurs otwarty dla Wspólnoty Europejskiej Zespół projektu: Andrés Besomi Terrazas, Simone Lapenta Konsultant ds.
Museography: Vertov Doradca Kultury Żydowskiej: Prof Ariel Toaff Restoration Consultant: M.
Parlatore Mechanical / Electrical Engineers: Tike SRC Constructed Powierzchnia: 7,922m2 Budżet:.
27.300.000,00 Obrazy: krajobraz z Simone Lapenta
[przypisy: fedeńczak busy, cmb zielona góra, gilotyna do cmb zielona góra ]

Powiązane tematy z artykułem: cmb zielona góra fedeńczak busy interjacht