Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : Ehrlich Architects wygrywa Międzynarodowy Konkurs na Projekt Budynku Federalnej Rady Narodowej na Nowy Parlament

2 lata ago

428 words

GAJ i bioLINIA Główna nagroda w międzynarodowym konkursie architektonicznym na zaprojektowanie kompleksu budynków parlamentu Federalnej Rady Narodowej (FNC) w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (FNC) została przyznana Ehrlich Architects, firmie projektowej z Los Angeles w Kalifornii.
Więcej zdjęć i pełne informacje prasowe po przerwie.
Czternaście firm reprezentujących dziewięć krajów zostało zaproszonych na początku 2010 r.
Do zgłaszania prac w pierwszej fazie konkursu na nowy budynek FNC.
Wybrano krótką listę czterech finalistów, aby przejść do bardziej szczegółowej fazy 2: Ehrlich Architects (USA), Foster + Partners (Wielka Brytania), Massimiliano Fuksas Architects (Włochy) i Zaha Hadid Architects (Wielka Brytania).
.
bioLINIA Ehrlich Architects (który połączył się w fazie 2 z firmą architektoniczną Godwin Austen Johnson i architekturą krajobrazu ValleyCrest Design Group z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich) stworzył projekt dla nowego parlamentu FNC, który ucieleśnia unikalną tożsamość Zjednoczonych Emiratów Arabskich: nowoczesnego społeczeństwa odważnie zmierzamy w przyszłość, zachowując silny związek z jej historią i tradycjami.
– Kompleks budynków New Parliament zrównoważy dziedzictwo islamu z globalnymi aspiracjami ZEA, gdzie nowoczesność i tradycja są w harmonijnej równowadze.
wyjaśnia Ehrlich Architects.
Projekt główny, Steven Ehrlich, FAIA, RIBA.
.
Architektura nowego domu FNC będzie komunikować jego coraz bardziej istotną rolę w życiu wszystkich obywateli Zjednoczonych Emiratów Arabskich..
Zwycięski projekt nowego budynku Parlamentu łączy znajomy język arabski ze współczesną formą i najnowszymi osiągnięciami technologicznymi, tworząc znaczenie, maksymalną funkcjonalność i równowagę środowiskową.
Konstrukcja jest zakotwiczona przez uderzającą 100-metrową strukturę kopuły, wznoszący się kwiat pustyni.
co stworzy zacienione mikro-otoczenie podczas rzucania islamskich wzorów nakrapianego światła na biały marmurowy pawilon Zgromadzenia.
Flankowane budynki parlamentarne, w których mieści się większość biur, sal spotkań i gości.
program, streszczenie kolorów i tekstur pustynnego piasku; zewnętrzna ekspresja tych struktur jest zadłużona w lokalnych historycznych budynkach.
Kompleks będzie stanowił dumny punkt odniesienia dla publicznych zgromadzeń, a także model ochrony cennych zasobów regionu.
.
bioLINIA Strona nowego Parlamentu przekazuje jej znaczenie jako instytucji publicznej.
Znajduje się na Abu Dhabi Corniche, jednym z wielkich bulwarów procesyjnych w stolicy kraju, gdzie odbywają się ważne wydarzenia obywatelskie i uroczystości.
W obliczu Zatoki Perskiej, części wód udostępnianych przez sześć z siedmiu Emiratów, nowy kompleks FNC stworzy rządowe oblicze nad brzegiem morza.
Jego kopuła będzie widoczna przez wiele kilometrów nad wodą i będzie świecić dramatycznie w nocy.
.
[więcej w: magnat bojano, kantówka 10×10, skrajna deska z pnia ]

Powiązane tematy z artykułem: kantówka 10x10 magnat bojano skrajna deska z pnia