Skip to content

Nowoczesna architektura : Eco-Tymczasowy Schron / CiminiArchitettura

2 lata ago

362 words

Dzięki uprzejmości Andrei Jasci Cimini Eco-Temporary Refuge, zaprojektowana przez Andreę Jasci Cimini z CiminiArchitettura, jest propozycją rezydencji, która może być rozmieszczona w górskich krajobrazach, gdzie zajęcia rekreacyjne są dostępne dla turystów, wspinaczy i turystów.
Dom jest substytutem trwałej i inwazyjnej konstrukcji mieszkań, która zagraża dedykowanym ekosystemom gór w celu promowania tego rodzaju działalności sezonowej.
Dom o zerowym wpływie na środowisko to przedsięwzięcie o zrównoważonym usposobieniu, które jednocześnie wykorzystuje i chroni środowisko naturalne.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat projektu po przerwie.
Podstawowymi celami domu są samowystarczalność, elastyczność i łatwość demontażu.
Jest on zbudowany i zmontowany w fabryce i transportowany helikopterem.
Konstrukcja domu opiera się na filarach, mających na celu minimalizację kontaktu i zakłóceń w istniejących wcześniej warunkach glebowych podczas rozmieszczania domu.
Dzięki uprzejmości Andrei Jasci Cimini Dom może pomieścić do sześciu osób i został zaprojektowany tak, aby utrzymać komfortowe warunki w chłodne dni.
Jest wyposażony w panele słoneczne o mocy 4 kW, które zasilają ogrzewanie podłogowe i instalacje elektryczne, urządzenia i transformację systemu w wodę pitną.
Dzięki uprzejmości Andrei Jasci Cimini Dom obejmuje śnieg jako izolację termiczną i jest wykorzystywany w oczyszczaniu ścieków w domu, przekształcając go w gorącą wodę.
Okna są minimalne, a użyte szkło ma niską emisyjność, która przyczynia się do izolacji termicznej przez wychwytywanie ciepłych temperatur w ciągu dnia w zimie.
W lecie system działa w odwrotny sposób, otwierając i przewietrzając dom.
Dzięki uprzejmości Andrei Jasci Cimini ETR zaprojektowano tak, aby utrzymywał od 2 do 4 lotów rocznie, przewidując, że śmigłowce ratownictwa górskiego są najbardziej wydajnym i najmniej inwazyjnym sposobem transportu domu z różnych miejsc z koniecznością budowy dróg i linii transportowych.
Obecnie projekt jest w trakcie opracowywania i ma być wykorzystywany w górach na wysokości 3000 metrów nad poziomem morza w zimie, a latem doprowadzany do dolin, aby służyć jako punkty informacyjne dla bezpieczeństwa narciarzy.
plan, sekcja, elewacja 01
[hasła pokrewne: interchemall, fedeńczak busy, magnat bojano ]

Powiązane tematy z artykułem: fedeńczak busy interchemall magnat bojano