Skip to content

Nowoczesna architektura : Langfang Eco-Smart City / Woods Bagot + HOK

2 lata ago

457 words

Woods Bagot Woods Bagot Architecture i HOK Planning pracowały wspólnie nad wygenerowaniem głównego planu dla Langfang Eco-Smart City i udostępniły nam swoje ogłoszenie w Blogu.
Dodatkowe renderingi, akwarele i oficjalny komunikat prasowy po przerwie.
HONG KONG.
AIA Hong Kong, kapituła Amerykańskiego Instytutu Architektów, rozpoznała plan centralny Langfang Eco-Smart City z nagrodą Merit za 2010 r.
Za Urban Design.
Z uwagi na dalekosiężną wizję, plan generalny określa strategię przekształcenia Langfanga w model ekologicznej przebudowy miejskiej, zwracając uwagę na rolę istniejących miast w kształtowaniu bardziej zrównoważonej globalnej przyszłości.
Studio Woods Bagot w San Francisco pracowało jako architekt dla zespołu projektowego prowadzonego przez HOK i CW Group.
Nagroda była jedynym wyróżnieniem przyznanym miastu za rozdział w tym roku.
Dzięki uprzejmości Woods Bagot + HOK Położony pomiędzy Pekinem a mega-regionem Tianjin, Langfang wyrósł z rolniczego centrum 50 000 w połowie XX wieku do 800 000 miast.
W oczekiwaniu na zakończenie budowy szybkiej linii kolejowej Pekin-Szanghaj, która zatrzyma się w Langfang, przewiduje się dodatkowe możliwości rozwoju dla miasta.
W przeciwieństwie do wzorca rozwoju nowego miasta powszechnego w Chinach, centralny plan ekologiczny Smart-City proponuje zintensyfikowanie istniejących wzorców rozwoju w Langfang, zachowanie otaczających terenów rolniczych i integrację systemów ekologicznych, które przywracają i wzbogacają naturalne środowisko naturalne.
nadrzędnym celem tworzenia ważnego gospodarczo, kulturalnie i środowiskowo centrum metropolii dla przyszłych pokoleń.
.
Woods Bagot Trzy kluczowe elementy obejmują plan: centrum transportu śródmiejskiego, korytarz kulturowy Northern Gateway oraz rozległy system mokradeł i warstwy wodonośnej.
Zlokalizowane w sercu miasta i łączące linie kolei dużych prędkości, węzeł transportowy splata razem systemy transportowe, infrastrukturę mieszkalną i zwartą zabudowę, aby stworzyć zadaszoną, wielopoziomową czaszy do pracy i życia.
Korytarz Kulturalny, wyznaczając północną bramę miasta, stanowi wytchnienie od zagęszczenia centrum miasta, oferując nieduże budynki mieszkalne, światowej klasy instytucje kulturalne i rozległy 376-hektarowy park poświęcony ekologicznej renowacji.
.
Woods Bagot Rozmieszczony w całym mieście i zasilający mokradła i system wodonośny, sieć zielonych korytarzy i.
Niebieskich dróg.
Zintegrowane funkcje krajobrazu i wody.
Tworzą wspólną, wielofunkcyjną infrastrukturę do zbierania wody, przywracania bioróżnorodności i wzmacniania miasta.
poczucie miejsca i tożsamości.
Wspierany przez strategię gospodarczą zachęcającą do odnowy ekologicznej w alternatywnych źródłach energii, transporcie publicznym i rolnictwie ekologicznym, a także w dziedzinie zdrowia i edukacji, plan zagospodarowania przestrzennego Eco-Smart City w Langfang stanowi kompleksową wizję przyszłości.
Dzięki uprzejmości Woods Bagot + HOK plan zagospodarowania Eco-Smart City został zatwierdzony przez miasto Langfang na początku tego roku.
Wdrażane jest Centrum Transportowe City Center.
Promień chodzenia diagramu
[przypisy: castorama tapety, castorama rybnik, kantówka 10×10 ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama rybnik castorama tapety kantówka 10x10